گزارش‌های ویژه

  1. گزارش نظرسنجی پیرامون امتحانات الکترونیکی
  2. گزارش میزان ۹۹ الی حمل ۱۴۰۰
  3. گزارش نظارت از تطبیق پالیسی افزایش مشارکت زنان در ادارات خدمات ملکی
  4. گزارش حوت الی میزان سال مالی ۱۳۹۹
  5. گزارش دو ماه نخست سال مالی ۱۳۹۹
  6. گزارش سال مالی ۱۳۹۸ به نشرات
  7. گزارش سال مالی ۱۳۹۷
  8. تطبیق اصلاحات برای جلوگیری از فساد -حکومتداری الکترونیک
  9. گزارش ریاست تفتیش داخلی

 

تاریخ نشر: ۷ میزان ۱۳۹۷      

بورد رسیدگی به شکایات خدمات ملکی: ارزیابی حقوقی و نقشه راه اصلاحات – خلاصه گزارش

نویسنده: داکتر ایلاریا ویانِلو، پژوهش‌گر ارشد

داکتر الاریا ویانیلو (Ilaria Vianello)، بر اساس تقاضای کمیسیون مستقل اصلاحات اداری و خدمات ملکی، بورد شکایات کمیسیون را ارزیابی کرده است. این ارزیابی در همکاری با کارمندان بورد شکایات انجام شده است. خلاصۀ گزارش، آموزه‌ها و راه‌حل‌های ارزیابی بانو الاریا را می‌توانید در این‌جا بخوانید.

           دانلود نسخه PDF


تاریخ نشر: ۲۳ دلو ۱۳۹۶

 خلاصه گزارش ارزیابی ظرفیت سازمانی وزارت صحت عامه

دانلود نسخه PDF

گزارش ارزیابی ظرفیت سازمانی وزارت صحت عامه

دانلود نسخه PDF


تاریخ نشر: ۱۷ عقرب ۱۳۹۶

چند و چون اصلاحات در ادارات خدمات ملکی

گزارش شش ماه نخست سال مالی ۱۳۹۶

فشرده گزارش:

یافته‌های این گزارش حاکی است که ادارات هنوز در برنامه‏های استخدام‌شان عقب مانده‏‌اند. نبود برنامه‌ریزی منظم، نبود هم‌آهنگی لازم میان ادارات و کمیسیون، تأخیر در منظوری تشکیل و بست‌ها و مشخص نبودن تعداد بست‌های سی‌بی‌آر، از جمله دلایل عقب‌مانی از پلان استخدام شمرده شده است. از این میان، هفت وزارت و اداره که بیش‌تر از دیگر وزارت‌ها و ادارات در تطبیق برنامۀ استخدام‌شان هستند، این‌ها اند: وزارت‌های مبارزه با مواد مخدر، امور زنان، انرژی و آب، احیا و انکشاف دهات، معدن و پطرولیم، تجارت، مخابرات، زراعت و مالداری و آب‌یاری و ادارات هوانوردی، تربیت بدنی، لوی سارنوالی و ادارۀ مرکزی احصاییه. این در حالی است که در پایان شش ماه اول سال مالی ۱۳۹۶، به تعداد ۱۸۸۸ بست در ۳۷ اداره به دلالیل انفکاک، تقاعد، استعفا، و یا وفات خالی شده است و نیاز به برنامه‌ریزی استخدام دارد.

توازن‌بخشی استخدام زنان با مردن هنوز جامۀ عمل نپوشیده و شکاف کلانی در تناسب استخدام زنان و مردان در اداراتُ به خصوص در ولایات وجود دارد. استخدام زنان در شهرها هنوز بیش‌تر از تعداد استخدام آنان در ولایات (۱۶ در صد) گزارش شده است. از ظرفیت حرفه‌ای، نبود امنیت، به خصوص در ولایات، محدودیت‌های فرهنگی و سنت‌های رایج، به عنوان موانع ممکن افزایش استخدام زنان یاد شده است. …

دانلود نسخه PDF